Apple Maps'in Sonunu Nokia Mı Getirecek?

Apple Maps'in Sonunu Nokia Mı Getirecek?

Windows Phone ile yaygınlaşan HERE Maps uygulaması uzun çalışmalar ardından iOS'a yeniden çıkarak platformlar arası bir harita ve navigasyon uygulaması mertebesine ulaştı. iOS 7 ve üzeri olan işletim sistemleri için çıkan versiyon artık Apple'ın sunabileceği tüm ayrıcalıktan faydalanan bir yapıya sahip.

iOS 6 döneminde Apple'ın sorun yaratan güvenlik ayarları HERE Maps'ın hatalı çalışmasına neden olduğu için mağazadan kaldırılmıştı. Açık platform olma konusunda adım atan Kaliforniyalı şirket yeni kararıyla birlikte kapıyı Nokia'nın harita uygulamasına da açmış oldu. Windows ve Android versiyonları da bulunan uygulama şu an piyasa üzerinde her platformdan ulaşılabilen tek harita olmayı başardı. Bu olayın küçümsenemeyeceğini düşünüyoruz ve zamanla birlikte HERE Maps'e eklenebilecek yeni özelliklerin yolda olacağını düşünmek çok yersiz olmaz.

Windows Phone'dan farklı olarak HERE Maps, diğer platformlarda Transit ve Drive gibi özellikleri de aynı uygulama çatısına sığdırmış durumda. Windows Phone kullanıcıları bu özellikler için ayrı uygulamalara sahip olduklarını hemen anımsamışlardır. Bunun daha iyi mi yoksa daha kötü mü olduğu sorusu tamamen kullanım şekillerine göre değişkenlik gösteriyor.

HERE Maps kullanıcılarının sayısının artmasıyla birlikte hem Nokia hem de Bing Maps veritabanı birçok harita uygulamasından daha geniş kapsamlı olma konusunda yol alabilir. HERE Maps kullanmak için aşağıda yer alan bağlantı butonlarından size uygun platformu seçip ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
YORUMLAR