Apple, Mevlana Haftasını Unutmadı!

Apple, resmi Instagram hesabı @apple üzerinden yayınlandığı özel içeriklere bir yenisini daha ekleyerek Türk kullanıcılarının kalbine taht kurdu. Her yıl 7-17 Aralık tarihleri arasında kutlanan Mevlana Haftasına yönelik Apple resmi Instagram hesabından anma videosu yayınladı.

Yayınlanan İçeriği Bir Türk Yaptı!

Görüntü yönetmeni Firar Güney Kayran tarafından Semazen İshak Ürün’ün sema gösterisi iPhone ile çekildi ve ortaya Apple'ın özel içeriği olarak ortaya çıktı. Bu anlamlı içeriği Apple, aynı zamanda AppStore ve Apple Music için de öne çıkardı. Mevlana Haftası şerefine Mercan Dede, Kudsi Ergüner gibi isimlerden Rumi’nin mirasını kucaklayan parçalar ile özenle hazırlanmış “Mevlana’nın Hatırasına” isimli şeçki Apple Music’de yayınlandı.Bununla birlikte AppStore’da da 365 Gün Mevlana isimli mobil uygulama ön plana çıktı. Bu uygulama da her gün Mevlana’ya ait farklı bir sözü paylaşan bir iOS uygulaması. 

Apple, paylaştığı içeriğin açıklama kısmına " Şevkat ve merhamette güneş gibi ol, Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol, Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol, Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol, Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol, Hoşgörülükte deniz gibi ol, Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol." Mevlana'ya ait olan sözü ekledi. 

Apple'ın Mevlana haftasını unutmaması kullanıcılar tarafından büyük ilgi topladı. Sizler Apple'ın Mevlana haftası için paylaştığı içeriği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bahsetmeyi unutmayın!