Apple “Mikro SIM Bağlantı Aparatı”nın Patentini Kazandı

Apple “Mikro SIM Bağlantı Aparatı”nın Patentini Kazandı

Apple, SIM kartların, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlara kolayca girmesini ve çıkarılmasını sağlayan bir aparatın patentini kazandı.

Patent, kullanıcının SIM kartı çıkarmak için bir piston kolunu ittiği “piston sistemi” de dâhil olmak üzere, bir SIM kartın çoklu yerleştirilme yöntemlerini kapsıyor.

Bu aparatın, aynı zamanda, yanlış tarafa yerleştirmenin yaratacağı sorunlara karşı da dirençli olduğu belirtiliyor.

Patent, büyük standart SIM kartlardan Apple’ın kendi cihazlarında kullandığı SIM kartlara kadar çok tipte SIM kartı ve bunun yanı sıra cep telefonları tabletler, ‘netbook’lar, monitörler ve ‘laptop’ları da içeren cihazları kapsamakta.

Apple, bu aparatı tanıtmak için, bir görsel paylaştı. Bu görselde bir cihaz bulunuyor. Bu cihaz bir iPhone, MacBook Pro, iPad, monitör ya da TV olabilir. SIM kart ise; mini, mikro ya da nano boyutlarda olabilir.

Patentin kazanılması, Apple’ın; SIM kart tasarımlarının geleceği üzerine diğer sanayi devlerine karşı, SIM kart standartlarını belirleyen Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü ile verdiği mücadeleden sonra oldu. Apple, nano SIM kart teknolojisini çıkardı ve kendi endüstri standardı teknolojisi için benzer koşulların değişmesi durumunda, teknolojinin ücretsiz kullanılacağına yönelik söz verdi ki bu Apple’ın rakiplerinin tutmakta başarısız olduğu bir teklif.

Eğer endüstri; endüstri standartları üzerinden savaşmaya devam ederse, Apple, ona saldırı fırsatı veren onaylanmış bir patente sahip.

Bu Truva Atı Sizden Habersiz SMS Atıyor

YORUMLAR