Apple Mobil Cüzdan İçin Hizmet Anlaşmalarına Başladı

Apple Mobil Cüzdan İçin Hizmet Anlaşmalarına Başladı

Yeni iPhone heyecanı fanları sarmışken, Apple arka planda hazırlıklarına devam ediyor. Mobil cüzdan için görüşmeler yürüten şirket, servis sağlayıcılarla anlaşmaya başladı bile.

Piyasada mobilde en çok ödeme gerçekleştiren kullanıcı profiline sahip Apple, yeni iPhone ile mobil cüzdan uygulamasına da geçmeyi planlıyor. Google Wallet ile tanıştığımız mobil cüzdan konsepti sayesinde bildiğiniz gibi telefonunuzu NFC (near field communication) çipi sayesinde bir ödeme aracı olarak da kullanabiliyorsunuz. Telefonlara bu çiplerden takarak parmak izi tanıyıcı Touch ID yardımıyla güvenli alışveriş olanağı sağlamaya hazırlanan, evrilen teknolojik hayatın gereksinimlerinden biri olan bu özellik için geç bile kalan Apple'ın Visa ve MasterCard ile işbiriğini açıklayacağı söylentileri duyulmaya başlandı. Dünya'da en çok tercih edilenlerden American Express'in de anlaşma için sırada olduğu belirtiliyor.

Apple'ın yeni telefonlarını görücüye çıkarması beklenen 9 Eylül'deki etkinliğe sayılı gün kalmışken, Apple tarafında hala pek çok konu aydınlatılmış değil. Ancak önce davranmasına rağmen mobil cüzdan konusunda piyasayı canlandıramayan Google'ın, pazar payı geniş rakibi Apple'ın bu hamlesiyle piyasayı ona kaptıracağı öngörülüyor.

iCloud Hacklendi, Ünlülerin Özel Hayatları Ortaya Saçıldı

WhatsApp Güncellendi, Yazı Boyutları Artık Değiştirilebilecek

YORUMLAR