Apple Mountain Lion İndirme Sayısı 3 Milyonu Geçti

Apple Mountain Lion İndirme Sayısı 3 Milyonu Geçti

Apple'ın dört gün önce kullanıcılarının beğenisine sunduğu işletim sistemi Mac OS X Mountain Lion'ın indirme sayısının 3 milyonun üzerinde olduğu duyuruldu.

Cupertino yaptığı basın açıklamasıyla "bu durumun Apple için bir dönüm noktası olduğunu ve Mountain Lion'ın bu istatistikler doğrultusunda Apple'ın en başarılı OS X sürümü olduğunu söyledi."

Mac OS X Mountain Lion yayınlandığı gün içerisinde dünya üzerinde tüm Mac kullananların %3.2 sine ulaştığı. Ayrıca Mac kullanıcılarının %45'i hala Mac OS X 10.6 Snow Leopard kullanırken, %13.56'sı Mac OS X 10.5 kullanmayı tercih ediyor. Bunun dışında Mac kullanıcılarının %2.75'i de hala Mac OS X 10.4 işletim sistemini kullanmakta diretiyor.

Mountain Lion, 19.99 dolar karşılığında Mac Apple Store üzerinden satın alınabiliyor. Ayrıca eğer 11 Haziran tarihinden sonra bir Mac satın aldıysanız, Mac OS X Mountain Lion işletim sistemine ücretsiz olarak sahip olabiliyorsunuz.

200'den fazla yeni özelliği ile kullanıcıların beğenisine sunulan Mac OS X Mountain Lion sanıyoruz ki beklentileri yeterince karşıladı ki böylesine bir ilgiye maruz kaldı diyebiliriz.

YORUMLAR