Apple Music Android Görüntüleri Sızdırıldı

Apple Music Android Görüntüleri Sızdırıldı

Her alanda hakimiyet kurmak isteyen dev teknoloji şirketlerinin, müzik piyasasına da el atarak bu pazardan pay almak istediklerini biliyoruz. Apple'ın iOS 8.4 ile bizlere tanıttığı müzik hizmetini de yayınlandığı günden bu yana pek çok kez test etme şansımız oldu. Oldukça çalkantılı bir çıkış süreci yaşayan Apple Music, özelliklerinden ziyade sanatçılarla yaşadığı kavgalarla adından söz ettirmişti. Şimdi de bu yıl bitmeden Android için yayınlanması beklenen Apple Music servisinin görüntüleri sızdırıldı.

Başlangıçta Apple'ın Google kapsama alanında ne işi olduğunu sorguladığınızı biliyorum. Fakat pazarlama stratejisi açısından doğru bir hamle yaptıklarını söyleyebilirim. Zira Android, mobil uygulama pazarında ciddi bir paya sahip ve Apple Music'in bir numaralı rakibi Spotify ile rekabet etmesi için erişilebilirlik alanını genişletmesi gerekiyor.

Almanya merkezli bir teknoloji sitesi olan Mobile Geeks, henüz geliştirilme aşamasında olan Android için Apple Music uygulamasının görüntülerini sızdırdı. Yayınlanan fotoğraflara baktığımızda Android versiyonu ile gelmesi planlanan özelliklerden küçük ipuçlarını görebiliyoruz.

Android için yayınlanacak olan Apple Music'in şirketin ikinci Android uygulaması olacağını da belirtmeden geçmeyelim. Aylık 9.99 dolarlık fiyatıyla bu pazarda ne işler başaracak hep birlikte göreceğiz.

Apple Music ve Spotify Savaşını Kim Kazanır?

Apple Music Uygulamasının Bir Kabus Olduğu İddia Ediliyor

YORUMLAR