Apple Music Artık 'OK Google' ile Çalışıyor!

Apple Music'i OK Google ile Açmak

Android işletim sistemine sahip cihazınızda Apple Music uygulamasını kullanıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Bundan böyle 'OK Google' komutlarını kullanarak Apple Music uygulamasında istediğiniz müziği açabileceksiniz.

Apple Music Android uygulaması kullanıcıları artık çalmak istedikleri müzikleri sesleriyle kontrol edebilecekler. Yeni eklenen bu özellik sayesinde kullanıcılar, OK Google komutları ile çalan müziğin durmasını, sanatçıların bulunmasını ve Beats 1 radyosunun açılmasını isteyebiliyor.

İşin ilginç yanı, aynı işlemi Apple cihazlarda yapmak istediğinizde Siri buna engel oluyor. Yani bir iPhone'da 'OK Google' kullanıyorsanız Siri sizin yanlış sanal asistanla konuştuğunuzu söylüyor. Google'ın bu entegrasyona izin vermesi gerçekten muazzam. Üstelik Android Auto kullanıcılarının da bu özelliği sorunsuz bir şekilde kullanabildiğini belirtelim.

Her alanda olduğu gibi müzik endüstrisi pazarından da kendine pay almak isteyen Apple, ilk olarak 2015 yılında Apple Music servisini duyurmuştu. Spotify gibi hizmet veren bu servis, 7/24 radyo yayını, 3 aylık ücretsiz deneme süresi ve uygun fiyatlarla karşımıza çıkmıştı. Rakiplerinin bir adım önünde olmak isteyen şirket, şimdi de Android uygulamasına harika bir özellik daha ekledi.

Peki siz Apple Music hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR