Apple Music Uygulaması Yeni iPod Nano ve Shuffle'da Çalışmayacak

Apple Music Uygulaması Yeni iPod Nano ve Shuffle'da Çalışmayacak

Apple’ın müzik endüstrisi ile yaptığı anlaşma uyarınca Apple Music, iPod Nano ve Shuffle cihazlarda kullanılamayacak.

Yapılan açıklamaya göre Apple’ın yeni tanıttığı iPod nano ve iPod Shuffle cihazlarda Apple Music kullanmak isteyen müzik severlerin heyecanı kursaklarında kaldı.

Tamindir.com’un hafta içinde yayınladığı Apple, 64 bitlik iPod Touch, Nano ve Shuffle'ı Çıkarmak Üzere haberinin üzerinden bir gün geçmeden, Apple yeni cihazları tanıtmıştı. iPod Nano ve iPod Shuffle fazla bir değişikliğe uğramadan tanıtıldılar. Bu cihazlar sadece özel renk paletlerine sahip olarak piyasaya çıktılar. Altın, koyu siyah, açık pembe, mavi ve uzay grisi olarak satışa sunulan tüm cihazlardan sadece iPod Touch daha güçlü olacak ve yeni tasarımıyla raflarda yerini aldı.

Ancak iPod Nano ve Shuffle kullanmak isteyenler Apple Music uygulamasından Apple’ın müzik endüstrisiyle yaptığı “çevrimdışı müzik dinleme” maddesi uyarınca faydalanamayacaklar. Bu cihazlar Apple Music uygulaması için iTunes ile entegre olamıyorlar. 2012’den bu yana iPod’lara için bir güncelleme yapmayan Apple’ın son güncellemesi Apple Music’in de cihazlara entegre olabilmesi açısından önemli bir gelişme olarak kabul edilmişti. Ancak iPod Nano ve Shuffle kullanıcıları en önemli yenilikten faydalanamıyor olacaklar. Apple Music 64 bitlik yeni iPod Touch’larda kullanılabilecek. 

6. Nesil Apple iPod Touch Teknik Özellikleri ve Fiyatı

YORUMLAR