Apple Music Uygulamasının Bir Kabus Olduğu İddia Ediliyor

Apple Music Uygulamasının Bir Kabus Olduğu İddia Ediliyor

Apple hakkında yılardır blog yazan önemli yazarlardan biri Apple Music uygulamasını topa tutunca Tim Cook hayal kırıklığına uğradı.

Geçtiğimiz Haziran ayında hizmet vermeye başlayan Apple Music, bir Apple blogger’ı tarafından çok sert bir biçimde eleştirildi. Neredeyse resmi Apple blog yazarı ünvanına sahip emektar Jim Dalrymple, Apple Music hakkında “Tam bir kabus” tanımını kullanınca Apple yönetiminin başından aşağı kaynar sular döküldü.

“Apple Music tam bir kabus ve benim artık onunla işim olamaz” eleştirisi yapan blog yazarı Jim Dalrymple’ın uygulamayla ilgili şikayetleri ise şöyle:

  • Müzik kütüphanesine dinlenen albümdeki tüm şarkılar eklenmiyor, Apple Music kütüphaneye şarkı ekliyormuş gibi yapıyor, ancak bunları kaydetmiyor.
  • Kullanıcının bir sanatçıyı dinlerken o sanatçıya ait diğer albümlerinin kütüphanede olup olmadığını kontrol etmiyor, hatta bunu varsa bile bu albümleri tanımıyor.
  • Best of albümleri indirirken kafası karışıyor. Bir sanatçının “Best of” albümü çıkmışsa ve bu kullanıcı tarafından indirilmek isteniyorsa, Apple Music bu albüm yerine kendi kafasına göre o sanatçının “En iyi” listesini yaparak farklı albümlerden toplama yapmaya çalışıyor.
  • Belirlediğiniz müzik zevkinize göre müzik seçemiyor, kullanıcının önceden seçtiği kategoriyle alakası olmayan müzik türlerinden şarkılar çalabiliyor.
  • Blog yazarının iddiasına göre, yazar Apple Music uygulamasını kapattığında daha önce satın almış olduğu 4 bin 700 kadar kayıtlı şarkı da kütüphanesinden kaybolmuş. Yazarın yıllara yaydığı bu koleksiyonun “uçması” yazar için bardağı taşıran son damla olmuş. iCloud’un Apple Music ile entegre olduğunda kullanıcılarına böyle bir sorun yarattığı daha önce de Apple’a defalarca bildirilmişti.

Apple Music hakkında bu şekilde yazan ve düşünen tek blog yazarı Jim Dalrymple değil. Geçtiğimiz hafta hatırı sayılır derecede negetif eleştiri alan Apple Music'in bir an önce toparlanması gerekiyor. Apple Music hakkında çıkan 10 yazıdan 9'u keskin eleştirilerde bulunuyor. Apple, henüz emektar yazara ve benzer diğer eleştirilere bir cevap vermedi.

Apple Music Bir Batarya Canavarı Çıktı

Hangi Müzik Servisi Bize Ne Olanaklar Sunuyor, İşte En Detaylı Karşılaştırma

Taylor Swift Tek Hareketiyle Apple'da Dengeleri Değiştirdi, Koca Şirketi Titretti

 

YORUMLAR