Apple Music Uzun Bir Bekleyişin Ardından Türkiye'de Kullanıma Açıldı

Apple Music Uzun Bir Bekleyişin Ardından Türkiye'de Kullanıma Açıldı

Apple'ın yaz aylarında piyasaya çıkarmış olduğu dijital müzik servisi Apple Music, uzun bir bekleyişin ardından Türkiye'deki kullanıcılar içinde aktif edilerek hizmete girdi. İlk defa Haziran ayında yayına başlayan Apple Music şimdiden 10 milyon üye sayısına ulaşmış durumda.

iPhone ve iPad'leriniz üzerinden müzik dinlemek için kullanabileceğiniz Apple Music, tıpkı diğer popüler müzik servisleri Spotify ve Deezer gibi hizmet veriyor ve henüz onlara göre yeni olmasına rağmen 30 milyonluk bir şarkı arşivine sahip.

4 Şubat 2016 Perşembe akşamı saat 21.00'de Türkiye'deki kullanıcılar için aktif olan servis daha önce de Çin için aktif edilmişti. Hali hazırda kullandığınız bir müzik servisi varsa, bir süre üyeliğinizi dondurarak Apple Music'i 3 ay boyunca ücretsiz deneyebiliyorsunuz. 3 aylık ücretsiz kullanım sonunda aylık 9.99 TL gibi uygun bir ücret karşılığında Apple Music'i kullanmaya devam edebilirsiniz. Aile planı olarak sunulan üyelik sistemi sayesinde ise 3 farklı kullanıcı tek hesapla aylık 14.99 TL ödeyerek servisten yararlanabiliyor.

Türkiye'deki diğer servisler ile aynı fiyata sahip olan Apple Music'in Türkiye'de nasıl bir kullanım oranı elde edileceği merak ederken, Dünya'daki rakamlar oldukça iyi durumda. 10 milyondan fazla ücretli aboneye sahip olan Apple Music, sunduğu 30 milyonluk dev şarkı arşivi dışında hem Apple'ın radyo yayınları hem de ulusal radyo yayınları ile kullanıcılarına farklı seçenekler sunuyor.

Apple Music üyeliği aldığınız durumda iPhone, iPad, iPod ve bilgisayar üzerinden üyeliğinizi kullanarak müzik dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca Android kullanıcıları da Apple Music kullanarak müzik dinleme keyfini sürebiliyorlar.

Sizce Apple Music hem ülkemizde hem de Dünya'da oldukça popüler olan Spotify ve benzeri uygulamaların başarısını kırabilecek mi?

YORUMLAR