Apple Music Web Oynatıcı Ortaya Çıktı

iTunes erişimi olmayan platformlarda kullanılamayan Apple Music'e resmi olmayan bir siteden artık kullanmak mümkün. iTunes'dan daha kullanışlı olmasıyla dikkat çeken bu site Apple Music’in Web Player API‘larını kullanıyor.

Windows, macOS ve Android platformunda bulunan iTunes, maalesef pek çok kişi tarafından stabil olarak kullanılamıyor. Bazı kullanıcılarda sürekli hatalar veren iTunes yüzünden Apple Music üzerinden şarkı dinlemek çileye dönüyor. Bu anlamda resmi olarak herhangi bir websiteye sahip olmayan Apple Music için güzel bir platform geliştirildi.

İşletim sistemlerindeki iTunes'lardan daha düzenli ve şık görünmesinin haricinde gayet kolay bir kullanıma sahip olan PlayAppleMusic.com sitesi aslında resmi değil. Yani bir Apple kullanıcısı tarafından geliştirilen bu sitede müzik dinlemek için yalnızca Apple ID'nizi girmeniz gerekiyor. Hesabınızla giriş yaptıktan sonra Apple Music'in tüm özelliklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Kişisel kitaplığınıza ve çalma listelerinize erişebileceğiniz PlayAppleMusic.com'un kullanıcılar tarafından ilgi gördüğünü belirtmek gerekiyor. iTunes programıyla uğraşmak istemeyen pek çok Apple Music kullanıcı direkt bu siteden giriş yaparak hesaplarına erişebiliyorlar. Ancak resmi olmayan bu platform, Apple'ın bugüne kadar neden websitesi geliştirmediği sorusunu akıllara getiriyor.