Apple, Müşterilerin “Özel Fotoğraflarını” Çalan Çalışanlarını Kovdu

Apple, Müşterilerin “Özel Fotoğraflarını” Çalan Çalışanlarını Kovdu

Apple Store’daki cihazların belleklerinde depolanan fotoğrafları çalan ve kadın iş arkadaşlarının fotoğraflarını çeken çalışanlar işlerinden kovuldu.

Apple’ın Avustralya’daki mağazalarından birisinde çirkin bir olay yaşandı. İddialara göre Queensland’de yer alan mağazadaki 4 Apple çalışanı, Apple müşterilerinin getirdiği cihazlar içerisinde bulunan fotoğrafları ve dosyaları çaldılar. Apple müşterilerinin cihazlarındaki "özel" fotoğrafları birbirlerine göndererek fotoğrafların puanlamasını yapan çalışanlar bununla da yetinmemiş, mağazada çalışan kadın çalışanların da fotoğraflarını çekmişler.

Olayın ortaya çıkmasıyla çalıştıkları yerden kovulan sapıklar, çaldıkları ve çektikleri fotoğraflardan oluşan yaklaşık 100 fotoğraflık bir arşive sahiplerdi.

Apple Store tarafından açıklanan bilgilere göre olayı araştıran yetkililer, çalışanların bu suçlamalardaki gibi fotoğraflar çektiklerine veya çaldıklarına dair herhangi bir bilgi bulamadılar. Ancak Cupertino, bölgedeki Apple Store’dan 4 çalışanın da açıklanan sebeplerden ötürü kovulduğu bilgisini doğruladı. Apple Store’un neden böyle bir açıklama yaptığı ise bilinmiyor.

Geçen sene aynı Apple Store’daki çalışanlardan bazıları mağazaya gelen siyahi gençleri kovmuş ve "bir şey çalabileceklerinden şüphelendiklerini" söylemişlerdi.

Apple Store'lar Artık Yeni Bir İsme Sahip

Apple Store'dan Kovulan Gençler İçin Tim Cook Harekete Geçti!

YORUMLAR