Apple OS X Güncellemeleri Hala Bir Sorunun Üstesinden Gelemedi

Apple OS X Güncellemeleri Hala Bir Sorunun Üstesinden Gelemedi

Bu aybaşında Mac OS X sistemlerde var olan bir güvenlik açığını kapatmak için güncelleme yapan Apple’ın başarılı olamadığı saptandı. Yosemite kullanıcıları için aynı tehlike hala devam ediyor.

Sadece Yosemite kullanıcıları yapılan güvenlik güncellemesinden faydalanamamış görünüyorlar. Bağımsız bir araştırma şirketi olan Objective –See, Yosemite üzerinde var olan güvenlik açığının giderilememiş olduğunu açıkladı.

Açıklamaya göre, RootPipe adı verilen bir malware OS X üzerinde hala tehdit oluşturuyor. Bu malware ‘backdoor’ açıklarına yol açabiliyor ve kullanıcıları siber saldırılara maruz bırakabiliyor. Sistemin tamamen kullanıcının hakimiyetini elinden alarak, uzaktan kontrol edilebilmesine olanak veren bu güvenlik açığının devam ediyor olması hakkında Apple henüz bir açıklama yapmadı.

Objective-See konuyla ilgili olarak Apple ile iletişim halinde olduklarını, şirketin sorunla yakından ilgilendiğini ve ilgilendiğini de söyledi. Bu durumda Apple’ın çok yakında OS X için yeni bir yayınlaması mümkün olabilir.

OS X Yosemite'nin Yepyeni Görünümü

OS X 10.10.2 Yayınlandı

Mac OS X 14 Yaşına Girdi!

YORUMLAR