Apple, Patlayan Beats Kulaklıklar İçin Pilleri Suçluyor

Apple, Patlayan Beats Kulaklıklar İçin Pilleri Suçluyor

Apple'ın Beats kulaklıkları geçtiğimiz aylarda bir patlama olayı ile karşılaşmıştı. Bir uçuş sırasında meydana gelen patlamada, talihsiz bir kadının yüzü yanmış ve uçakta panik oluşmuştu. Şimdi ise Apple konuyla ilgili soruşturmasını tamamladı ve pilleri suçlu buldu.

Geçtiğimiz aylarda Pekin'den Melbourne'a yapılan bir uçuşta, bir kadının başına talihsiz bir olay geldi. Apple'ın Beats kulaklıklarını kafasına yerleştirerek uyuyan kadın, kulağında bir sıcaklık hissederek uyandı. Beats kulaklıklar yanıyordu ve kadına zarar verdi. "Kulaklıkların yandığını hissettim ve onları yere attım. Kıvılcım çıkarıyordu ve az miktarda ateş vardı. Uçuş görevlileri su ile müdahele etti, ardından uçağın arka tarafına götürdüler. Pil ve kapak ise attığım yerin zeminine yapıştı" diyen kadın, yaşadığı korku dolu anları böyle betimlemişti.

Yüzünde, boynunda ve ellerinde yanıklar olan kadın, şimdilerde Beats kulaklıkların sahibi olan Apple'dan tazminat istiyor. Apple ise bu konuyla ilgili yaptığı soruşturmayı tamamladı ve kulaklık pillerinin suçlu olduğunu bildirdi.

Görünüşe göre talihsiz kadın kulaklıkları 2014 yılında satın almış. AAA standartında pilleri olmayan ve artık üretilmeyen eski bir model. Apple'ın temsilcileri kadının avukatına, "soruşturma, sorunun üçüncü taraf bir pil nedeniyle bu olayın gerçekleştiğini gösterdi" diyor. Kadın ise yaralanmasına rağmen, kullandığı Beats kulaklığın maliyetini ve olay anında giydiği kıyafetlerin parasının karşılanmasını istiyor. 

Kulaklıklarda kullanılan pilin ne olduğunu henüz bilmiyoruz, ancak Apple'ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceği konusunda az çok fikir sahibi olduk. 

Apple Music Ücretlendirme Politikasını Değiştiriyor

YORUMLAR