Apple Pay, 20 Ekim'de Kullanıma Açılacak

Apple Pay, 20 Ekim'de Kullanıma Açılacak

Apple’ın geçtiğimiz ay düzenlenen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin tanıtıldığı etkinlikte Apple Pay adında yeni bir elektronik ödeme servisi ile tanışmıştık. Bugün düzenlenen iPad etkinliğinde de servisin 20 Ekim’den itibaren kullanılacağı açıklandı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın yanı sıra Apple Watch’a entegre edilen NFC çipsetini ve Touch ID parmak izini sensörünü kullanan, kullanıcıya mağazada Touch ID ile ödeme kolaylığı sunan Apple Pay, geçtiğimiz ay duyurulmuş, Ekim’de gelecek bir yazılım güncellemesi ile birlikte kullanılacağı sözünü Apple’dan almıştık. Apple söz verdiği gibi iOS 8.1 yazılım güncellemesini yayınladığı gün yani 20 Ekim’de tüm iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sahiplerine bu ödeme sistemini sunacak.

Basit, güvenli ve gizliliği ihlal etmeyen bir ödeme sistemi olan Apple Pay servisini kredi kartlarına bağlamak için American Express, Visa ve MasterCard ile çalışan Apple, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarının bir çok gözde mağazada kolaylıkla alışveriş yapabilmelerini sağlayacak.

Geçen aydan bu yana 500 yeni bankayı Apple Pay servisine ekleyen Apple’ın yeni ödeme sistemi geliştiricileri de hareket geçirecek. Geliştiriciler Apple Pay’i kendi uygulamalarına entegre edebilecek.

iPad Mini 3 Tanıtıldı

iPad Air 2 Tanıtıldı

YORUMLAR