Apple Pay, İlk 3 Günde 1 Milyon Kullanıcı Gördü

Apple Pay, İlk 3 Günde 1 Milyon Kullanıcı Gördü

Kısa zaman önce bizlerle buluşan Apple'ın yeni sistemi Apple Pay, görünüşe göre hızla yayılmaya devam ediyor. Apple'ın bugün açıkladığı istatistiklere göre, Apple Pay ilk 3 günde tam tamına 1 milyon aktif kullanıcı görmüş. Bu gerçekten, bu kadar kısa zaman için mükemmel bir rakam.

Sadece iPhone 6 üzerinden çalışan Apple Pay sistemi ile bildiğimiz gibi mobil alışveriş yapabiliyoruz. Apple'ın CEO'su Tim Cook, bugün bu raporu yayınlayan isim oldu. The Wall Street gazetesine verdiği röportajda bu rakamı söyleyen ve çok mutlu olduğunu belirtern Cook, sistemi kendi hayatında da kullandığını söyledi; hatta yerel bir yiyecek dükkanında kullanıyormuş. 

20 Ekim'de kullanıcılarına açılan sistem, alışveriş edeceğiniz yerde kablosuz NFC sistemi varsa çalışıyor. Alışverişinizi yaptıktan sonra sadece tek bir hareketle ücreti ödeyebiliyorsunuz. Tabii ki bu her dükkanda, mağazada ya da alışveriş merkezinde yok. Fakat Tim Cook, satıcıların er geç müşterilerin isteklerini yerine getirmek zorunda kalacağını ve bu sistemi kendi işletmelerine kuracağını söylüyor.

Tim Cook'un kendine güveni çok; ne de olsa Apple'ın CEO'su. Bakalım insanlar bu şekilde düşünüyor mu? Sizce bu sistemin Türkiye'ye gelişi, burada kullanılmaya alışması ne kadar sürer? 

Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Bing Artık Emoji Destekli Aramalar Gerçekleştiriyor

Retina 5K Ekranlı iMac Satışa Çıktı

YORUMLAR