Apple, Planet of the Apps Adlı Dizisinin İlk Bölümünü Yayınladı

Apple, Planet of the Apps Adlı Dizisinin İlk Bölümünü Yayınladı

Apple bazı TV içerikleri hazırlamakta olduğunu aylar öncesinden doğrulamıştı. Doğrulanan içeriklerden birisi Planet of the Apps adlı bir diziydi. Firma nihayet bu dizinin ilk bölümünü iTunes üzerinden yayınladı.

iTunes üzerinde dizinin izlenebilmesi için Apple Music servisine de kayıt olmak gerektiğinden dolayı, bu yayın bir nevi Apple Music için bir pazarlama stratejisini de kapsıyor. Çünkü çevrimiçi müzik servisleri arasındaki rekabet son dönemde iyice kızışmış durumda.

Birinci sezonu 10 bölümden oluşacak olan Planet of the Apps'in ilk bölümü, 50 dakika uzunluğunda çekilmiş. Dizi olarak ifade ettiğimiz program aslında bir yarışma şeklinde düzenleniyor. Prorgramın jürisi Jessica Alba, Gwyneth Paltrow, Will.i.am ve Gary Vaynerchuk gibi ünlülerden oluşan oluşuyor. Bu jüri Zane Lowe'ın sunumuyla çeşitli uygulama geliştiricilerini ağırlıyor ve onların yeni uygulama fikirlerini dinliyorlar. Ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı bulunan fikirler desteklenerek projelerinin hayata geçirilmesi sağlanıyor.

Apple'ın diğer bazı dizi projeleri de çok yakın zamanda yayına geçecek. Bunlardan biri, ünlü talk show sunucusu James Corden'ın sunumuyla Carpool Karaoke: The Series adlı dizi olacak ve 8 Ağustos'ta başlayacak. Diğeri ise ünlü şarkıcı Dr.Dre'nin hazırladığı Vital Signs adlı bir program olacak. Şimdilik Apple Music servisi üzerinden yayınlanan bu programların zamanla Apple'ın kendi kuracağı bir video dijital platformuna geçmesi de bekleniyor.

Apple, Çok Gizli Tamir Setlerini Yaygınlaştıracak

Apple, iPhone'a Geçmek İsteyenleri 'Gaza Getiren' Klipler Yayınladı

YORUMLAR