Apple, Pokémon Go'nun Kendisine Kazandıracağı Para İçin Teşekkür Borçlu

Apple, Pokémon Go'nun Kendisine Kazandıracağı Para İçin Teşekkür Borçlu

Pokémon Go son 2 haftadır bütün dünyayı kendine bağımlı yapmayı başardı. Bu süreçte The Pokémon Company, NianticLabs ve Nintendo dışında pek çok firma oyun sayesinde inanılmaz paralar kazandı diyebiliriz. Android ve iOS platformu için yayınlanan Pokémon Go onlara ne kadar kazandırdı diye merak ediyorduk ki ilk haber Apple'dan geldi.Analistlerin tahminine göre Pokémon Go'nun Apple'a 3 milyar dolar kazandıracağı tahmin ediliyor.

Ortada şüphe götürmeyen bir gerçek var, Pokémon Go'dan yapımcıların haricinde en çok para kazanacak firmalar Google ve Apple olacak. Tahminlere göre ise Apple bu oyundan 3 milyar dolar kazanacak. İlk kez App Store'da 3 Temmuz tarihinde yayınlanan Pokémon Go'nun henüz 35 ülkede açıldığını da unutmamak gerek. Bu denli bir para akışı tahmininin az olduğunu düşünüyorum. 

Pokémon Go'da Fiyatlar Nasıl?

Oyunda item alabilmeniz için Pokécoins'e sahip olmanız gerekiyor. Bu Pokécoins'leri GYM alarak kazanabileceğiniz gibi para ödeyerekte alabiliyorsunuz. Fiyatlar 100 Pokécoins için 2,69 TL, 550 Pokécoins için 12,99 TL, 1200 Pokécoins için 26,99 TL, 2500 Pokécoins için 52,99 TL, 5200 Pokécoins için 104,99 TL ve 14.500 Pokécoins de 269,99 TL şeklinde sıralanıyor. Dolayısıyla Apple'ın bundan önemli bir pay almaması düşünülemez. 

Çin Malı Pokemon Go Çıktı!

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır?

YORUMLAR