Apple Rakiplerini Yenmek İçin Sanal Asistanı Siri’yi Güncelliyor

Apple Rakiplerini Yenmek İçin Sanal Asistanı Siri’yi Güncelliyor

Apple tam olarak ne zaman olacağını henüz açıklamadığı bir güncellemeye hazırlanıyor. Bu güncelleme Apple’ın sanal asistanı Siri’yi yeni bir seviyeye çıkaracak.

Apple’ın sanal asistan platformunda rakiplerinin çoğalıyor olması şirketi Siri’yi yenilemeye zorluyor. Ancak Apple geçtiğimiz yıl VocalIQ şirketini bünyesine katarak, sanal asistanı Siri ile ilgili yenileme çalışmalarına bu şirketi dahil etmişti. Apple’ın tek amacı Siri’nin Google Now, Cortana ve Amazon Alexa’dan birkaç adım önde olacak bir sanal asistanı kullanıcılarıyla buluşturmak.

Apple bir süredir İngiltere’de Cambridge’de bir ofiste VocalIQ tayfasıyla beraber Siri’nin geleceğini tasarlıyor. Bu laboratuvarda Cortana ile teste tabi tutulan Siri’nin yapay zekasının rakiplerinden üstün olabilmesine çalışıyor. VocalIQ’dan gelen bilgilere göre, oldukça karmaşık sorulara yanıt vermesi istenen Siri’nin başarı oranı şimdilik yüzde 90 seviyelerinde. VocalIQ’nun yapay zeka altyapısı oldukça hızlı çalışan Hound’u andırıyor. Apple bir sanal asistan olarak Siri’den istediği en önemli özellik telefonun kullanıcının cebinden çıkmada e-posta ve günlük rutin işleri tamamlayabilmesi.

Türkçe Siri ile İmtihandayız

Apple Siri Yüzünden Mahkemelik Oldu

YORUMLAR