Apple Sadece Haftasonunda 3 Milyon iPad Sattı

Apple Sadece Haftasonunda 3 Milyon iPad Sattı

Apple yaptığı açıklamaya göre geçtiğimiz hafta sonunda 3 milyon adet iPad sattığını ve geçen Mart ayında gerçekleşen adedi ikiye katladığını bildirdi.

Bildiğiniz gibi Apple bu sefer normal lansmanlarından farklı bir şekilde birden fazla ürünü piyasaya sürdü ve hem iPad Mini hem de 4. Nesil iPad raflardaki yerini aldı. iPad Mini daha ufak boyutu ve yeni özellikleri ile dikkat çekerken 4. Nesil iPad ise iyileştirmeler ve daha hızlı bir işlemci barındırıyor.

ABD’de gerçekleşen Sandy Kasırgası nedeniyle iPad Mini satışları bir miktar sekteye uğrasa da yüksek talepten dolayı firmanın New York’ta yer alan mağazalarında ürün tamamen tükendi.

Apple CEO’su Tim Cook artan talebi karşılayabilmek için tedariği daha da yükselttiklerini belirtti. Zira Apple son zamanlarda yaşadığı tedarik zinciri sorunları nedeniyle piyasaya ürün yetiştirmekte zorlanabiliyor.

iPad Mini ve 4. Nesil iPad şimdilik 34 ülkede satışa sunulmuş durumda. Hem Wi-Fi hem de veri transferini içeren modeller ise önümüzdeki haftaya piyasaya sürülmüş durumda olacak.

YORUMLAR