Apple Sahte Şarj Cihazlarını 10$'a Orjinali ile Değiştirecek

Apple Sahte Şarj Cihazlarını 10$'a Orjinali ile Değiştirecek

Apple, geçtiğimiz ay Çin'de yaşanan sahte şarj cihazı ölümünden sonra bu konuda birşeyler yapması gerektiğini düşünerek iPhone, iPad ve iPod'larınız için kullandığınız sahte şarj cihazlarını 10$'a orjinali değiştirebileceğiniz yeni bir proje başlatıcağını duyurdu.

Sahte şarj cihazlarının güvenli olmaması ve kullananların yaşadığı kazaların artmasından dolayı bu yola başvuran Apple, uzun süredir aldığı tepkilere güzel bir karşılık vermiş olacak. Geçen ay Çin'de yaşanan olayda iPhone 5 sahibi bir kişi telefonu şarjdayken gelen aramayı cevaplandırdıktan sonra elektrik kaçağı yüzünden hayatını yitirmişti. Apple aldığı önerileri ve hazırlanan raporları değerlendirerek, sahte şarj cihazlarının güvenli olmadığını ve bu konuda sorumluluğu üstüne alarak düşük fiyatlı şarj cihazını, kullanıcılarına 10$ karşılığında sahte olanıyla değiştirme fırsatı verecek.

Bildiğiniz üzere Apple'ın orjinal şarj cihazlarının fiyatları dudak ısırttıracak cinsten. Bu nedenle cihazı aldığınızla ürünle birlikte gelen orjinal şarj cihazı bozulduğunda yada 2. şarj cihazına ihtiyaç duyduğunuzda büyük bir tasarruf sağlamak için sahte olanlarına yönelen kullanıcı sayısı çok fazla. Apple uzun süredir taklit edilemeyen şarj cihazı üzerinde çalışmasına rağmen bunu henüz başaramadı. Piyasaya yeni çıkardıkları ürünlerin sahte şarj cihazları kısa bir süre sonra üretilebiliyor.

Apple sahte şarj cihazlarının yarattığı güvenlik sıkıntıları nedeniyle 16 Ağustos - 18 Ekim tarihleri arasında müşterilerine sahte şarj cihazlarını 10 $ karşılığında Apple'ın orjinal USB şarj cihazıyla değiştirme fırsatı sunacak. Belirttiğim süreler arasıyla limitli olan kampanya, bitiş süresinden sonra geçerliliğini kaybedecek. Kampanyadan faydalanmak için yapmanız gereken, belirtilen tarihler arasında Apple mağazasına, Apple yetkili satıcılarına veya Apple yetkili servis sağlayıcılarına yanınızda iPhone/iPad/iPod'unuzla beraber sahte şarj cihazını götürmek. 10 $ karşılığında orjinal şarj cihazı ile değiştirerek cihazınızı daha güvenli kullanabilirsiniz.

Nokia'dan Apple'ı Kızdıracak Lumia 925 Reklamı

YORUMLAR