Apple Samsung'dan Bağımsızlığını Kazanıyor

Apple Samsung'dan Bağımsızlığını Kazanıyor

Tayvan kökenli Economic Daily News'in aktardığı bilgilere göre Apple, Samsung'a olan ürün bağımlılığını Haziran ayında kesmeye çalışıyor ve Samsung'dan üst düzey yetkililerin hala 2014'te çıkması beklenen iPhone 6 için A7 çipi siparişleri almadıklarını belirttikleri aktarılıyor.

Şu anda Apple pek çok donanımını direkt olarak Samsung'dan tedarik ediyor ancak şirket ile yaşadığı büyük problemler nedeniyle Taiwan Semiconductor Company (TSMC) ile yakınlaştığı, gelecek çipleri bu şirket ile birlikte üreteceği konuşuluyor. Hali hazırda Samsung ve Apple arasında A serisi çiplerin üretimi için Haziran 2013'e kadar varolan bir anlaşma mevcut. Bu nedenle anlaşma bitiminde Apple'ın kontratı yenilememesi ve Samsung ile yolları ayırması bekleniyor.

Aktarılan raporda aynı zamanda TSMC'nin 20 nanometre üretim kapasitesine sahip yeni tesislerini 20 Nisan'da kurmaya başlayacağı, böylece en son üretim teknolojilerini yakalayacağı da belirtiliyor. Böylece Apple A7 çipinin üretimi için tüm koşulların yakalanması ve şirketin Samsung'dan kendini ayırması mümkün olacak.

Apple iOS 7'nin geliştirme sürecinde sorunlar var

YORUMLAR