Apple Samsung'un Mahkeme Masraflarını Ödeyecek

Apple Samsung'un Mahkeme Masraflarını Ödeyecek

Geçtiğimiz günlerde bildiğiniz gibi Apple Kendi Web Sitesinde Samsung'dan Özür Diledi haberimizde de belirttiğimiz gibi Apple ile Samsung arasındaki davaların İngiltere ayağında Apple suçlu bulunmuştu ve şirket kendi web sitesi üzerinden Samsung’dan özür dilemek zorunda kalmıştı.

İngiliz mahkemelerinin bu özürün devamında gelen talebi ise Apple’ın İngiltere’de Samsung’un başına açtığı bütün yasal masrafları karşılaması. Apple’ın dilediği özürü beğenmeyen ve gizli bir kodla geçiştirilmiş şekilde web sitesine eklenmesinden rahatsız olan Samsung bu konuda şikayetlerde bulunmuştu ve bu yeni kararın Samsung’un şikayetlerinden dolayı gerçekleşmiş olabileceği düşünülüyor.

Apple’ın İngiliz mahkemelerinin kararlarına uymakta sorunlara yol açması ve istenen özrü yayınlamak için teknik sebeplerden dolayı on dört gün istemesinin dünyanın en büyük teknoloji devi göz önüne alındığında pek de gerçekçi olmadığı aşikar. Ayrıca gazetelere verilen özür ilanlarının da hızlı ve çabuk okunan gazetelere verildiği dikkatlerden kaçmamıştı.

YORUMLAR