Apple Şarj Aletleri İçin Değişim Programı Başlattı

Apple Şarj Aletleri İçin Değişim Programı Başlattı

Apple, 2003 ve 2015 yılları arasında üretilen şarj aletlerini hatalı üretim gerekçesiyle geri çağırıyor. Bu kapsamda şarj aletleri ücretsiz olarak değiştirilecek.

Apple, seyehat şarj kiti ve AC adaptörlerini kapsayan bir değişim programı başlattı. Şarj aletlerindeki bir sorundan dolayı böyle bir karar alan Apple, müşteri memnuniyeti kapsamında gönüllü olarak bu programı başlattı. Değişim programı Avrupa, Arjantin, Brezilya, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore'de kullanılmak üzere tasarlanmış AC adaptörleri kapsıyor.

Kullanıcılar tarafından AC adaptörlerin çok çabuk kırıldığı ve zarar gördüğüne dair sürekli olarak şikayetler alan Apple, bu adaptörlerin üretim sırasında kaynaklanan bir hatadan dolayı dayanıksız olduğunu belirterek yenileme programını başlattı. Şarj aletlerin dayanıksız olmasının nedeni olarak ince malzeme kullanılmış olması gösteriliyor. Mac, iPhone, iPad ve diğer iOS işletim sistemine sahip cihazların şarj aletlerini kapsayan bu program 2003 ila 2015 yılları arasında üretilmiş şarj aletleri için geçerli. 

Bu kapsamda Türkiye'de bulunan şarj aletleri de değişim programına dahil olduğu için söz konusu şarj aletlerine sahip olan kullanıcıların Apple Store'lere yada Zorlu Center'a başvurmaları gerekiyor. Şarj aletlerinizin değişim programına dahil olup olmadığını bu link üzerinden öğrenebilirsiniz.

Dünya Genelinde Aktif Olan Apple Markalı Cihazların Sayısı 1 Milyara Ulaştı

Apple iPad Air 3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

YORUMLAR