Apple İddia Etti, Orijinal Diye Satılan iPhone Şarjlarının Çoğu Sahte!

Apple İddia Etti, Orijinal Diye Satılan iPhone Şarjlarının Çoğu Sahte!

Apple, Amazon’da “orijinal” olduğu söylenerek satılan iPhone şarj cihazlarının ve şarj kablolarının yaklaşık yüzde 90’ının sahte olduğunu, müşterilerinin kandırıldığını açıkladı.

Apple, dünyanın en popüler online alışveriş sitelerinden birisi olan Amazon’da satılan “orijinal” iPhone şarj cihazlarının ve şarj kablolarının yaklaşık yüzde 90'ının sahte olduğunu açıkladı. Bu tür ürünlerin orijinal Apple cihazlarıyla birebir aynı görünüşe sahip olduğunu ancak performans konusunda geride kaldıklarını söyleyen Amerika merkezli şirket, Amazon’un sahte şarj cihazlarının satışını durdurmasını sağladı ve cihazların üreticisi olan “Mobile Star LLC” isimli şirkete dava açtı.

Patently Apple’ın paylaştığı bilgilere göre Apple, Mobile Star LLC tarafından üretilen cihazlarda markanın yasa dışı olarak kullanılmadığını bildirdi ancak hiçbir güvenlik testinden geçmeyen ve Apple kullanıcıları için tehlikeli arz eden bu cihazların üretiminin durdurulmasını talep etti.

Eğer Apple, Mobile Star’a açtığı davayı kazanmayı başarabilirse sahte cihazların üretimini durdurmakla kalmayacak, aynı zamanda satılan her sahte ürün tipi için de 2 milyon dolar tazminat alacak.

Apple, iPhone 6 Plus’ın Dokumatik Ekran Sorunu Yüzünden Dava Edildi!

Samsung’un Apple’a 120 Milyon Dolar Ödediği Dava Yeniden Görüldü

Teknoloji Dünyasının Şeklini Değiştiren 4 Büyük Dava

YORUMLAR