Apple SIM Kartlara İhtiyaç Duymayan Teknoloji Üzerinde mi Çalışıyor?

Apple SIM Kartlara İhtiyaç Duymayan Teknoloji Üzerinde mi Çalışıyor?

Akıllı telefon ve tablet pazarının liderlerinden Apple, SIM Kartlara veda etmeye hazırlanıyor. SIM Karta ihtiyaç duymayan yeni teknoloji hakkında detaylar haberimizin devamında.

Teknoloji devi Apple, Nano SIM çalışmalarından sonra, SIM Kart ihtiyacını ortadan kaldıracak bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPad modellerinde bulunan yeniden programlanabilir SIM Kartlar ile birlikte anlaşılıyor ki, Apple artık SIM Kartlardan tamamen kurtulmak istiyor. Bu SIM Kartların özelliği ise farklı GSM operatörleri için programlanabilir olması. Bu sayede SIM Kart değiştirme problemi tamamen ortadan kalkıyor.

Bu yeniliklerden yola çıkarak, bir sonraki iPhone modelinde aynı iPad Air 2 ve iPad Mini 3 modellerinde olduğu gibi dahili bir SIM Kart olacağını ve bu kartın tüm operatörler için kullanılabilir olacağını söyleyebiliriz. SIM Kartlar konusunda ilk iPhone modelinden itibaren yenilikçi çalışmalarını sürdüren Apple’ın birkaç sene içerisinde SIM Kart teknolojisini ortadan kaldıracağı da tahminlerimiz arasında yer alıyor.

Apple’ın bu girişiminden sonra, diğer üreticilerin de bu teknolojiye ayak uydurması bekleniyor. Apple’ın bir sonraki iPhone modelinde nasıl bir SIM kart teknolojisi kullanılacağını merakla bekliyoruz.

iTunes 12 Yayınlandı

YORUMLAR