Apple Sıradaki iPhone'da Kullanmak Üzere 2 Yeni Patent Aldı

Apple Sıradaki iPhone'da Kullanmak Üzere 2 Yeni Patent Aldı

Şu sıralar yeni iPhone üzerinde çalışmalar yapan Apple'ın iki yeni patenti Amerika Uluslararası Patent Ofisi'nde ortaya çıktı. Su geçirmezlik üzerine odaklanan yeni patentler ile sıradaki iPhone'ların suya karşı daha fazla dayanıklı olması bekleniyor.

Apple cephesinden gelen sızıntılar Apple'ın şu sıralar iPhone 7 üzerinde çalıştığını söylerken geçtiğimiz gün ortaya çıkan iki patent ile sıradaki iPhone cihazlarda yer alacak bazı özellikler ortaya çıktı. Amerika Uluslararası Patent Ofisi'nde ortaya çıkan patentlerden ilki sıvı rezistanlı hoparlör olurken, ikinci patenti de kemik iletkenli kulaklık oldu. iPhone'lara sıvı geçirmez bir hoparlör kazandıracak yeni patentler aynı zamanda iPhone'ların ses kalitesini de arttıracak.

Patentlerden ilki suya dayanıklı bir yapıda olup hoparlör kısmından içeri sıvı girmesinin önüne geçiyor. Yeni patent sayesinde cihazın hoparlör bölümünü şemsiye benzeri bir yapı ile kapatılacak ve sıvı ile olası bir temas anında zarar minimum seviyede kalacak. Ayrıca yeni patent sayesinde akustik düzende de belirgin artışlar yaşanacak. Bir diğer patentde de Apple'ın geliştirdiği EarPods kulaklıklar ile entegre bir şekilde ortam gürültüsü azaltılarak ses kalitesi arttırılacak. İvmeölçer ve mikrofon sinyallerini birbirine karıştıran yeni patent, insan bedenindeki titreşimleri tespit ederek daha güçlü bir ses elde edecek.

Yeni patentlerin özellikle iPhone 7'lerde kullanılacağı tahmin ediliyor. Analistlere göre sıvı rezistanlı hoparlör sistemiyle yeni iPhone modelinin ses çıkışları su geçirmez bir yapıda olacak.

Apple ve Samsung Telefonlar AnTuTu Testlerinde Nal Topluyorlar

Bütün Apple Servisleri Bir Anda Çöktü


YORUMLAR