Apple Sızıntılardan Bıktı

Apple Sızıntılardan Bıktı

Apple daha piyasaya çıkmadan sürekli olarak internete sızan tasarım ve donanım haberlerinden oldukça sıkılmış durumda.  Apple, tedarikçileri ve aksesuar üreticileriyle yeni bir gizlilik anlaşması için masaya oturmak istiyor. Gelecek nesil ürünlerinin internete ya da medyaya sızmasını bir türlü engelleyemeyen Apple, çareyi yeni ve daha bağlayıcı anlaşmalar yapmakta arayacak. Apple bu noktada iki kere mağdur edildiğini düşünüyor. Birincisi kendi kaynaklarından faydalanılmadan yapılan haberlerden doğabilecek negatif etki, ikincisi ise tüketici algısını saptırılması ve ürünlerin yanlış tanıtımı. 

Apple tedarikçilerinin ve aksesuar üreticilerinin, şirket kaynaklarını kullanmadan yeni çıkacak ürünler hakkında tasarım ve donanım bilgilerini paylaşmasını ya da yaymasını önlemek için cezai müeyyide şartları getiren anlaşmalar yapmayı düşünüyor. 

Apple tamamen gerçeği yansıtmaktan uzak sonraki nesil cihaz haberlerinin pazarlama stratejilerini de etkilediğini, çıkan haberlerin farklı beklentiler yarattığını ve bu beklentilerle piyasaya sürülen cihazların birbiri ile örtüşmemesi halinde tüketicinin hayal kırıklığı yaşadığını düşünüyor.

Aslında Apple'ın yapacağı anlaşmaları bu kadar sert maddelerle değiştirmesinin sakıncaları da var. Apple ile birlikte çalışan küçük çaplı aksesuar üreticileri bir cihaz piyasaya çıkmadan önce hazırlık yapamayacak ve çıkacak olan yan ürünler pazara daha geç yerleşecekler. Bu durum şimdiden aksesuar üreticilerini kara kara düşündürüyor. 

Apple'dan İnanılmaz Bir Video!

Volvo ve Apple CarPlay

Microsoft Apple ile Dalga Geçiyor

iPhone Daha Muhteşem ve Ucuz Olmazsa Pazarı Elinden Kaçırır mı?

YORUMLAR