Apple, Snapchat'e Rakip Olacak

Apple, Snapchat'e Rakip Olacak

Daha önce 2010 yılında bir sosyal medya platformu tecrübesi olan ancak kısa sürede bunu batıran Apple, yeni bir uygulama ile karşımıza çıkabilir. Ortaya atılan iddialara göre şirket Snapchat benzeri bir iOS uygulaması üzerinde çalışıyormuş.

2010 yılında Ping ismini verdiği sosyal medya platformunu yayınlayan Apple, iki yıl sonra bu girişiminden vazgeçmiş ve platformu kapatmıştı. Buradan aldığı dersleri göz önüne alarak (-umarız-) yeni bir girişime adım atan şirketin, Snapchat benzeri bir video yakalama ve düzenleme uygulaması üzerinde çalıştığı iddia edildi. Henüz kaydedilen ve paylaşılan videoların kendini yok edip etmediği ya da bir süre sonra silinip silinmediğine dair bir bilgi yayınlanmış değil. Fakat uygulamanın temelde Snapchat'ten hareketle hazırlandığı söyleniyor.

Kullanıcılarının tek elle video kaydetmesini ve yine tek ellerini kullanarak bunları düzenleyip, paylaşmasını hedefleyen uygulamada, çeşitli filtreler de bulunacak. Böylece kullanıcılar çektikleri videoları, en iyi haliyle arkadaşlarıyla paylaşacaklar. Uygulamanın temel amacının ise çekilen bir videonun sadece bir dakika içinde düzenlenip, paylaşılması. 

Final Cut Pro isimli uygulamayı geliştirilen ekip tarafından geliştirilmeye devam edildiği söylenen bu uygulamanın ise 2017 yılından önce çıkmayacağı da söyleniyor. İsmi henüz belli olmayan bu uygulamaya dair ayrıntıları, muhtemelen önümüzdeki günlerde almaya devam edeceğiz. 

İşte Tim Cook’un Yönetimindeki Apple’ın 5 Yıllık Performans Karnesi

Tarihte Bugün: Steve Jobs Apple'daki Görevini Bıraktı

Akıllı Telefonlardan Sadece Apple ve Samsung Para Kazanıyor

YORUMLAR