Apple Son Çeyrekte 61 Milyon iPhone Sattı!

Apple Son Çeyrekte 61 Milyon iPhone Sattı!

Apple, 2014 yılının son 3 ayından oluşan çeyrekteki iPhone satış rakamlarını açıkladığında bir rekora imza atmıştı. Tatil dönemlerine denk gelen çeyrekte 74.5 milyon adet iPhone satmayı başaran firma, 2015 yılının ilk 3 ayından oluşan çeyrek 61 milyon iPhone satışı gerçekleştirdi.

Yüksek fiyatlarına rağmen kullanıcıların çılgınca talep gösterdiği iPhone'ların satışı zamanla artmaya devam ediyor. Son çeyreğe göre düşüş yaşanmasına rapmen geçtiğimiz yılın ilk çeyreği ile kıyaslandığında artış sağlayan Apple, şekil ve tasarım değişikliğine gitti iPhone 6 ve 6 Plus modelleri ile de başarıyı yakaladı. Kendine has ekran türü ve çözünürlüğü ile bilinen iPhone telefon modelini Android gibi geniş ekrana geçiren ve eski modellerine göre çok daha büyüten Apple, büküldü, kırıldı, eridi, yandı vb. tüm haberlere ve dedikodulara rağmen başarıya ulaşmaya devam ediyor.

2015'in ilk çeyreğinde yapılan 61 milyon adetlik iPhone satışı ile 58 milyar dolar gelir elde eden firma, 2014'ün son çeyreğinde 74.5 milyon adet iPhone satışı ile de 74.6 milyar dolar hasılat elde etmişti.

Sadece iPhone satışları ile değil, aynı zamanda PC satışları konusunda da başarılı olan Apple, bu sürede satılan 4.56 milyon adet Mac satan Apple, geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında yüzde 10'luk bir artış sağladı. Fakat iPhone ve Mac'ler ile yüzü gülen Apple'ın iPad satışları geriledi. Bu cihazlar artış sağlarken, iPad satışları 12.6 milyon adet ile geçtiğimiz yıla göre yüzde 23'lük bir düşüş yaşadı.

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen Apple Watch ile birlikte ürün yelpazesini arttıran Apple'ın bir sonraki çeyrekteki satış rakamları, iPhone, iPad ve genel olarak Apple hakkındaki görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Sizce Apple başarısını korumayı ya da arttırmayı sürdürecek mi?

Hababam Sınıfı Şimdi de HD Kalitesinde YouTube'da

YORUMLAR