Apple Store Ekim Ayını Yeni Bir Rekorla Geçirdi

Apple Store Ekim Ayını Yeni Bir Rekorla Geçirdi

Dünyanın çok beğenilen teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz Ekim ayında online mağazasında yeni bir rekoru geride bıraktı. Şirketin kendi işletim sistemi için geliştirdiği online uygulama mağazası Apple Store, Ekim ayında 8 milyona yakın indirilme sayısını gördü.

Apple'ın amiral telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için mağazada bulunan birçok uygulama güncellenmiş ve bu cihazlara uyumlu hale getirilmişti. Bu yeniliğin üzerine mağazada kullanıcını oranını biraz daha arttırmayı başaran Apple, geçen yıla oranla yüzde 42’lik bir dilimde büyümeyi başardı. 

Fiksu adlı araştırma şirketinin basın açıklaması olarak paylaştığı bu bilgiler Apple'ın 2014 yılındaki en fazla indirme oranına ulaştığını dile getiriyor. Kasım ayında Apple Store toplamda 7.8 milyonluk bir indirme oranına ulaştı. Bu rakamlara oranla Apple'ın satışlarının iyiye gittiğini ve iOS 8'in artık benimsendiğini söyleyebiliriz. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile gelen yükselme düşüşe geçmezse Android ve Windows Phone açık ara geride kalacak.

Fiksu'nun raporuna göre 7.8 milyonluk indirme sayısına 200'e yakın popüler uygulama eşlik etti. Bakalım ilerleyen aylarda Apple ve mağazası bizlere ne gibi gelişmeler gösterecek.

Twitter'ın iOS Uygulaması Çöktü!

Apple AIDS’e Karşı Savaşa Destek Veriyor 

YORUMLAR