Apple Store Hırsızları Yakayı Sonunda Ele Verdi!

Apple Store Hırsızları Yakayı Sonunda Ele Verdi!

Geçtiğimiz gün Apple’ın California’daki mağazasını güpegündüz soyup soğana çeviren hırsızlar polisin yaptığı operasyonla yakayı ele verdi.

ABD’li teknoloji devinin California’daki Apple Store mağazaları bir süredir hırsızların gözde hedeflerinden. Daha önce de birçok soygunun yaşandığı mağazalardan biri, geçtiğimiz günlerde yine maskeli ve şapkalı hırsızlar tarafından soyuldu.

Şaşkınlık yaratan olayda, gündüz vakti mağazaya giren hırsızlar, müşterilerinin şaşkın bakışları arasında birçok cihazı yerinden sökerek kaçtı. Hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaşan soyguncu çetesinin en az 25 bin dolarlık Apple ürününü çaldığı açıklanmıştı.

apple mağaza soygunu

Soyguncuların yakalanması için geniş kapsamlı bir çalışma başlatan California polisi, eyaletteki Apple mağazalarını soyan 17 kişiyi kıskıvrak yakaladı. Şu ana kadar sayısız Apple Store mağazasını soyan çete, iPhone’lardan MacBook’lara, iPad’lerden Apple Watch’lara kadar birçok ürünü karaborsada satarak 1 milyon dolara yakın kazanç sağlamış.

Apple Store soygunlarının kesin sayısı açıklanmadı, ancak yerel kaynaklar son beş ayda gerçekleşen soygunlara en az 21 hırsızın karıştığını söylüyor. Yüzlerini güvenlik kameralarından ve tanıklardan gizlemek için sweatshirt giyen hırsızlar, büyük bir grupla birlikte Apple Store giriyor ve saniyeler içinde mağazada ne var ne yok çalıyor.

Yürütülen soruşturma ile ilgili açıklamalarda bulunan California Başsavcısı Xavier Beccera, perakande mağazalarını hedef alan organize hırsızlık olaylarının işletme sahiplerini çok ciddi zarara soktuğunu söyleyerek, soygun çetelerinin çökertilmesi için yerel kanun uygulayıcı makamlarla çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.