Apple Store'da Aradığınız Uygulamayı Bulmak Artık Daha Kolay

Apple Store'da Aradığınız Uygulamayı Bulmak Artık Daha Kolay

iPhone ve iPad kullanıcılarının uygulama indirme kaynağı Apple Store üzerinde yapacakları aramaların algoritması değiştirilerek geliştirildi. Yeni algoritma ile kullanıcılar aradıkları uygulamalara daha rahat erişebilecekler.

TechCrunch kaynaklı çıkan habere göre iOS kullanıcıları artık istediği uygulamalara daha rahat erişebilecekler. Hali hazırda gelişmiş ve pratik bir arama sistmeine sahip olan Apple Store, algoritmada yapılan değişiklikler ile birlikte uygulamaları daha rahat bulma imkanı sunuyor.

Zaman zaman jenerik isimlerle arattığınız uygulama sonuçları oldukça fazla sayıda olabiliyor ve tam olarak aradığınız uygulamayı bulmanız zorlaşabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen Apple, gerekli müdehaleyi yaparak arama algoritmalarını değiştirdi.

Yaptığınız aramalara göre daha akıllı ve ilgili sonuçlar sunacak olan Apple Store, yaklaşık olarak Kasım ayının başından bu yana yeni arama algoritması ile birlikte çalışıyor. Eğer siz de uygulama ararken karşılaştığınız sonuçların iyi anlamda farklılaştığını düşünüyorsanız konuyla ilgili düşüncelerinizi, artıları, eksileri ya da beklentilerinizi bizlerle alttaki yotum bölümünden paylaşabilirisiniz.

YORUMLAR