Apple Sürücüsüz Otomobil Açıklamalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Apple Sürücüsüz Otomobil Açıklamalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Konu sürücüsüz otomobil olduğunda “yapsak mı yoksa yapmasak mı” diye içi içini kemiren tek şirket Apple olsa gerek. Konuyla ilgili her seferinde yaptığı açıklamalarda “Bir varım bir yokum” diyen Apple, son olarak sürücüsüz araba işine girmeye karar verdiğini söyledi.

Bundan sadece 2 ay önce sürücüsüz araba yapmaktan vazgeçtiğini söyleyen şirket, yakında bu konuda hiç ciddiye alınmazsa şaşırmamak lazım. Sürücüsüz araba konusunda yalancı çoban misali demeçleriyle artık can sıkan Apple, The Guardian’a günah çıkardı ve sürücüsüz otomobil konusunda ciddi olarak çalıştıklarını söyledi. Apple özellikle Machine Learning konusunda rakiplerini geride bırakmak istediğini, elektrikli arabayı yollara koyduklarında emsal araçlara teknolojik olarak örnek olmak istediklerini de açıkladı. Bu noktada haberin İngiliz Gazetesi olan The Guardian’da çıkması manidar, çünkü Apple bu kez İngiliz ortaklı bir girişimle sürücüsüz otomobil yapacak. Detayları yakında duyarız.

Oysa bundan iki ay kadar önce aynı birimlerden sızan haberlere göre Apple, sürücüsüz otomobil üretmek yerine sürücüsüz otomobil teknolojisi geliştirmeye yönelik yatırımlar yapmak üzere kolları sıvıyordu. İnsanın "Apple, sen hayırdır" diyesi geliyor.

Apple'ın Yeni Otomobili Apple Car, 2021 Yılında Gelebilir

McLaren: Apple ile Herhangi Bir Anlaşma Söz Konusu Değil

YORUMLAR