Apple Tedarikçileri Hallerinden Memnun Değiller

Apple Tedarikçileri Hallerinden Memnun Değiller

Apple’ın son yıllarda sahip olduğu pazar payının bir kısmını Android üreticilere kaptırdığı ve özellikle iPhone 5’in ardından inanılmaz cihazlar ortaya çıkarak Android üreticiler yüzünden zorda kaldığı biliniyor. Ancak sahip olduğu durumdan tek memnun olmayan Apple değil ve Reuters’ın aktardığına göre Apple için parça üretimi yapan şirketler de hallerinden şikayetçi.

Şirketin aktardığına göre Apple için üretim yapan tedarikçiler özellikle karşılaması çok güç olan yüksek standartlar, düşük fiyat beklentileri ve terminler nedeniyle durumdan sıkılmış durumdalar ve Apple’a olan bağımlılıklarını azaltacak çareler arıyorlar. Geçtiğimiz aylarda Apple’ın bazı ürünlerinde parçaların yetişmemesinden dolayı gecikmeler olduğunu görmüştük ve bu da haberi yeteri kadar doğruluyor. Aynı zamanda düşük seyreden iPhone siparişleri nedeniyle üreticilerin gelirleri de düşmüş durumda.

Bu sorunlar nedeniyle iPhone 5S’in de ortaya çıkışında gecikmeler olacağı ve beklendiği gibi Haziran ayında lanse edilmeyeceği de teknoloji siteleri tarafından aktarılıyor. iPhone 5’te yakalayamadığı ivmeyi iPhone 5S’te yakalamak isteyen Apple’ın nasıl bir stratejiye bağlı kalacağını henüz bilmiyoruz.

Yeni Xbox'ta kullanılmış oyunlar çalışmayacak

YORUMLAR