Apple Tesla'ya Rakip Oluyor, Titan Projesini Başlatıyor

Apple Tesla'ya Rakip Oluyor, Titan Projesini Başlatıyor

Apple elektrikli otomobil üreticisi Tesla ile rekabete girmeye hazırlanıyor. Tim Cook'un geçen sene onayladığı Titan Projesi'nin detayları su yüzüne çıkmaya başladı. Çok yakında Apple Minivan’lar yollarda olabilir. 

The Wall Street Journal haberine göre şu anda siz bu haberi okurken yüzlerce Apple Ar-Ge mühendisi Apple’ın son bombası üzerinde çalışıyorlar. Tim Cook’un geçen sene onayladığı Titan Projesi, Tesla’nın elektrikli araba projesine rakip olmaya hazırlanıyor. Ancak henüz ortada bir prototip yok. Sadece eskizler ve çizimler var.

Resim temsilidir.

Tek bilinen Apple laboratuvarlarında elektrikli bir mini van üzerine çalışma yapıldığından ibaret. Apple bir araba yerine mini van tasarladığına göre, pazar hedefi toplu taşımacılık ve nüfusu 6 bireyden fazla Amerikan aileleri olabilir. The Wall Street Journal bu konudaki haberi geçerken biraz da karamsar bir tutum içine girmiş. Ünlü ekonomi gazetesi Apple’ın pek çok yarım bıraktığı proje gibi bu projenin de pazara çıkma ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünüyor. 

The Wall Street Journal bu tezini haberinde şu temele dayandırıyor; 'Arabanın henüz tamamlanarak piyasaya çıkmak için tescil beklemesi bile yıllar sürebilir, arabanın tamamen tasarımın üzerinde bir yıldır çalışıldığı düşünülürse Apple’ın Tesla’nın hızına yetişmesi imkansız görünüyor'.

iPhone Daha Muhteşem ve Ucuz Olmazsa Pazarı Elinden Kaçırır mı?

Birçok Kullanıcıda iPhone Kaygısı Saptandı

iPhone Safir Ekran Efsanesi Neden Bitti?

YORUMLAR