Apple, Türkiye'de iPhone Fiyatlarında İndirime Gitti

Apple, Türkiye'de iPhone Fiyatlarında İndirime Gitti

Malum tüketici çağı, yeni modeller çıktıkça eskileri ucuzlar. Ancak üretici eski modellerin çok uzun süre kullanılmasını da istemez, bu sebeple desteğini keser. Biliyorsunuz, iOS 11’le iPhone 5’lere veda ettik. Neyse kalan sağlar bizimdir. Dört gözle beklenen iPhone X, yani iPhone 10, gelişiyle birlikte beklenen etkiyi yarattı ve eski modellerin fiyatlarında indirim gerçekleşti.

Hiç gecikmeyen Apple, hemen etkinlik esnasında tüm telefon modellerinin güncel fiyatlarını duyurdu. Peki bu indirimin ülkemize etkisi nasıl oldu dersiniz? İşte eski iPhone modellerinin Türkiye fiyatları:

iPhone 7 ve 7 Plus’ın Yeni Fiyatları

Amerika’da yeni modellerin açıklanmasıyla 100 dolar civarında düşüş yaşayan eski modeller, ülkemizde de 500 Liralık düşüş gördü. Daha dün 4 bin 499 Türk Lirası olan iPhone 7 Plus, bugün 3 bin 999 TL değerinden başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Yine aynı oranda azalan iPhone 7 de, etiket fiyatında 3 bin 799 TL’den 3 bin 299 liraya geriledi.

iPhone 6S ve 6S Plus’ın Yeni Fiyatları

32 GB iPhone 6S, 3 bin 199 liralık fiyatını 2 bin 699 TL olarak güncellerken, 6S Plus diğerlerinden farklı olarak yalnızca 400 lira ucuzladı. Model, 3 bin 299 TL değerinden satışa sunulacak.

iPhone SE’nin Yeni Fiyatı

Boyutuna göre oldukça güçlü olmasıyla bilinen SE ise yalnızca 200 lira indirim görerek 2 bin 149 liralık etiket fiyatına sahip oldu.

Yeni iPhone’ların ülkemizde kaç paradan satışa sunulacağı hala merak konusu. Bizim tahminlerimiz pek iç açıcı değil. Peki sizce iPhone X kaç TL olacak?

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Karşılaştırması

iPhone X Tanıtıldı, İşte Özellikleri

YORUMLAR