Apple TV ve Siri Eğlence Dünyasına Oyunları ve Periscope'u da Dahil Ediyor

Apple TV ve Siri Eğlence Dünyasına Oyunları ve Periscope'u da Dahil Ediyor

Siri ile bütünleşen Apple TV hem yeni dokunmatik kumandasını, hem de ev eğlencesine getireceği yenilikleri tanıttı.

Apple 9.9.2015 konferansında yeniliklerini tanıtan Apple TV’nin en önemli özelliği iOS bazlı çalışan bir sisteme sahip olması ve Siri ile tamamen bütünleşmesi. Apple TV’nin iOS 9 tabanlı işletim sisteminin adı tvOS olarak duyuruldu.

tvOS kullanan Apple TV ile dünyanın tüm filmlerini gayet kolaylıkla arayıp bulabiliyorsunuz. Bu filmleri Apple TV arşivlerinde bulup seyredebilmek için Siri'ye detaylı arama komutları gönderebiliyorsunuz. Örneğin bir aktör, bir yönetmen, bir konu ya da film türü hakkında doğrudan sorular sorabilmeniz ve ekranda hemen arşive ulaşmanız mümkün kılınmış. Örneğin Siri'ye “Steven Spielberg’in 1990 ve 1995 yılları arasındaki filmlerini bulabilir misin?” diye sormak mümkün. Siri hemen tüm filmleri sıralıyor. Kısaca Siri ve Apple TV kullanıcılarına detaylı film arşivi aramalarında son derece kolaylık gösteriyor. Bunun yanı sıra Apple TV ve Periscope uygulaması da bütünleşebiliyorlar. Yani Periscope yayınları Apple TV’den izlenebiliyor olacaklar.

Apple TV Apple App Store’dan indirdiğiniz oyunları da oynamanıza olanak veriyor. Oyunları Apple TV’nin yeni dokunmatik kumandasıyla oynayabiliyorsunuz. Apple TV bir oyun konsoluna dönüşebilen ilk set-top box değil, bunu geçtiğimiz yıllarda Amazon Fire TV’ de gerçekleştirmişti. Öte yandan Nvidia Shield’de aynı işlevi görebiliyor.

Kısaca Apple TV set-top box Siri ile etkileşimi detaylandırılmış bir cihazdan çok da öteye gidemiyor.

Apple Konferansı Açılışında Apple Watch Sağlık Kontrolü Yaparak Başladı

YORUMLAR