Apple Üç Kameralı iPhone Üzerinde Çalışıyor

Yeni iPhone Kamera

Apple’ın sonbahar aylarında duyuracağı yeni iPhone modelleri hakkında spekülasyonlar sürerken, her yeni gün telefonlara dair farklı iddialar ortaya atılmaya devam ediliyor. Bugün yayınlanan haberlerdeyse yeni iPhone modelinin üç arka kamera kullanabileceği söylendi.

iPhone 3 kamera

Akıllı telefon piyasasına dair analizler yayınlayan birçok uzman, yakın zaman sonra tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin beklenenden daha büyük heyecan uyandıracağına dair tahminler yürütmeye başlamışlardı. Bugün yapılan bir başka analizdeyse yeni telefonlardan en az birinin üç arka kameraya sahip olacağı söylendi.

Aslında üç kamerayla ilgili iddialar ilk kez mayıs ayının başında ortaya çıkmış; ancak kesin kaynaklara dayandırılamamıştı. Bugün itibarıyla Economic Daily News isimli internet sitesi, Apple’da çalışan bazı kişilerden edindiği bilgileri haberleştirerek, yeni modelin üç kameraya sahip olacağının kesinleştiğini belirtti. Haber sitesi, böylesine bir bilgiye rağmen üç kamera konusunun iddia aşamasının ötesine gidemediğini ve asıl gerçeğin sadece resmi açıklamayla ortaya çıkabileceğinin altını çizdi.

Hâlihazırda satın alınabilen Huawei P20 Pro gibi telefonlarda üç arka kamera kullanılmaya başlanmıştı. Apple’ın da üç kamerayla birlikte fotoğraf yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra AR/3D içeriklere odaklanacağı söylenenler arasında yerini aldı. Son zamanlarda AR görüntüleme teknolojileri üzerinde hayli ciddiyetle çalışan şirketin, 3 kamerayla birlikte AR konusunu iyiden iyiye mobil dünyaya dâhil edeceği dile getirildi.