Apple Üçüncü Nesil iPad'lerden Desteğini Çekiyor

Apple'ın 2012 yılında "new iPad" adıyla tanıttığı üçüncü nesil iPad'ler 31 Ekim 2017’den itibaren eski ürünler kapsamına alınacak. Böylelikle bu iPad'lerine güncelleme veya ek parça üretmeyecek olan Apple, kullanıcıların yeni nesillere geçmesini istiyor.

2012 yılında piyayasaya sürülen ve beklenilen satış rakamlarına ulaşamayan iPad 3, 5 yılın sonunda Apple'ın eski ürünler kategorisine dahil oluyor. Ancak bizim ülkemizde yer alan bazı yasalardan dolayı Apple, Türkiye'de bulunan iPad 3'lere destek vermek zorunda kalacak. Türkiye ve Kaliforniya eyaleti dışında dünya genelinde desteğini kesecek olan Apple, 2019'un Ekim ayına kadar Türkiye'ye destek sağlayacak. Yani ülkemizdeki üçüncü nesil iPad sahipleri halen Apple Store’lardan veya yetkili servislerden hizmet alma şansına sahipler.

Buna ek olarak Apple şirketi tarafından çalışanlarına ve yetkili servislere gönderilen mesaja göre, 31 Ekim tarihinden itibaren iPad 3’ün Wi-Fi veya hücresel bağlantıya sahip versiyonlarının desteklenen cihazlar listesinden çıkarılacak. Böylelikle 5 yılın ardından üçüncü nesil iPad de rafa kaldırılmış olacak. Apple tarafından yayınlanan açıklama şu şekilde: "Apple, eskiyen ürünler için istisnasız olarak tüm donanım hizmetlerini durdurdu. Hizmeti durdurulan ürünlerin sahipleri, eski ürünler için parça sipariş edemez. " 

YORUMLAR