Apple USB-C Kabloları İçin Değişim Programı Başlattı

Apple USB-C Kabloları İçin Değişim Programı Başlattı

Apple, bazı cihazların USB-C kablolarını kapsayan bir geri dönüşüm programını dünya çapında başlattı. Eğer bu kablolara sahipseniz Apple sizi çağırıyor.

Geçtiğimiz aylarda şarj aletleri için değişim programı başlatan Apple, bu sefer USB-C kablolarını geri çağırıyor. Apple tarafından yapılan duyuruya göre, firma tarafından Nisan ve Haziran ayları arasında satılan USB-C kablolarında ani enerji kesintisi yaşanıyor. 12 inçlik retina ekran MacBook'larla birlikte dağıtılan kablolar, aynı zamanda Apple Store üzerinden de satılmaktaydı. Kablolardaki hatayı fark eden Apple, dünya çapında bir değişim programını da başlattı.

Apple'ın verdiği bilgiye göre kablolarda ortaya çıkan bir tasarım hatası nedeniyle aniden güç kesintisi yaşanması mümkün. Bundan sonra USB-C kablosunun üzerinde “Designed by Apple in Califorina. Assembled for China.” ile birlikte seri numarası yazmayan tüm kullanıcılar kablolarını ücretsiz olarak değiştirebilecek. Eğer bu tarz bi kabloya sahipseniz ve üzerinde bu yazıyı göremiyorsanız Apple Store'lara başvurmanız gerekiyor.

Bu olay Apple'ın başına gelen ilk hadise değil. Daha öncelerden de AC adaptörlerinde sorun yaşayan firma, AC adaptörlerini geri çağırmıştı.

Apple'ın Başı Bu Sefer -Hata 53- Yüzünden Derde Girdi

Apple Şarj Aletleri İçin Değişim Programı Başlattı

YORUMLAR