Apple Uygulama Mağazası Kapısından Dönenlerin Neyi Eksik?

Apple Uygulama Mağazası Kapısından Dönenlerin Neyi Eksik?

Apple, cihazlarına değer katan uygulama mağazası için geliştirilen uygulamalardan bazılarının neden geri çevrildiğini yayınladı. Bu sebepler beklediğinizin aksine çok basit ayrıntılardan kaynaklanıyor. Eminiz haber sonunda siz de katılacaksınız.

Şeffaflık ve kalite standartlarının iyi bilinmesi amacıyla geliştiriciler ve kullanıcılarla uygulamalarda aradıkları teknik, içerik ve tasarım kriterlerini paylaşan Apple, en sık karşılaştıkları reddetme sebeplerini açıkladı. Bunların en önemlisi elbette uygulamadaki hatalar ve çökmeler. Düzgün çalışmayan bir uygulamayı onaylayıp kullanıcılara sunmalarını bekleyemeyiz elbette, dolayısıyla düzgün çalışan ve hatalarından arındırılmış bir uygulamanız varsa, bir sonraki aşamada eklediğiniz bağlantıların düzgün çalıştığından emin olmalısınız. Kabul edilmeme sebeplerinin yüzde 14'ü yeterli bilgi sunulmamasından, yüzde 5'i uygulamanın yanlış tanıtılmasından, yüzde 4'ü diğer uygulamalarla karıştırılabilecek adlara sahip olmalarından oluşuyormuş.

Uygulamanızın özgün, tam içeriğe sahip ve teknik açıdan düzgün çalışıyor olması, girişte takılmayacağınız anlamına gelmiyor. Uygulama mağazası, bir işletim sisteminin kullanıcı ekosistemini kendine bağlayabileceği en büyük kozlardan biri; dolayısıyla aday uygulamanın kullanıcı deneyiminin akıcı ve sorunsuz olması bekleniyor. "beta", "demo", "trial" ve"test" yazan ya da öyle olduğu fark edilen uygulamalar da mağazaya alınmadan şutlanıyor.

1 milyon 200 bini aşkın sayıda farklı uygulama barındıran, piyasanın yüzde 62'sini kapsamış, aylık yaklaşık 870 milyon Dolar gelir getiren bir uygulama mağazasına kabul edilmek zordur diye düşünenlerin aksine titizlikle hazırlanmış bir uygulamanın kolaylıkla kabul edileceği gün gibi açık. Yine de gözden kaçan uygulamalar olduğu kullanıcı yorumları incelendiğinde anlaşılıyor.

Microsoft OneDrive Limitini Yükseltiyor

Apple iCloud Sızıntısını Araştırdığını Söyledi

YORUMLAR