Apple, Uygulamaları Hediye Edebilme Özelliğini Geri Getirdi

Apple, Uygulamaları Hediye Edebilme Özelliğini Geri Getirdi

Apple, Uygulama Mağazası’nda yer alan ücretli bir uygulamayı istediğiniz bir iOS kullanıcısına hediye olarak gönderebilme özelliğini geri getirdi.

Bir hediye alma konusunda fikir arayan iOS kullanıcıları, şimdi gözlerini Apple’ın Uygulama Mağazası’na çevirebilir.

Daha önce iOS 5’te kullanılabilir durumda olan fakat iOS 6’nın çıkışıyla beraber kaybolan ücretli uygulamaları hediye olarak gönderebilme özelliği, şimdi, iOS 6’da da etkin.

Bu özelliği kullanabilmek için, iOS cihazınızda Apple’ın Uygulama Mağazası’nı açın. Hediye olarak göndermek istediğiniz ücretli uygulamayı seçin. Sonra sağ üst köşede yer alan “Paylaş” butonuna tıklayın. Paylaşma seçeneklerini gösteren pencerede, sağ altta “Hediye” adını alan yeni bir ikon göreceksiniz. Buna tıklayın. Burada sizden Apple ID parolanızı girmeniz ve ödeme şeklini seçmeniz istenecek. Ardından bu uygulamayı hediye etmek istediğiniz kişinin e-posta adresini gireceksiniz ve dilerseniz, bu aşamada hediyenize kişisel bir mesaj da ekleyebileceksiniz.

Burada yer alan bir başka özellik de, hediyenin gönderilmesi istenen tarihin ve hediyenin taşıması istenen tema renginin belirlenebilmesi. Tüm bunları da belirledikten sonra, işleminizi onaylayabilirsiniz.

Hediyeyi gönderdiğiniz kişi e-postayı açtığında uygulama linkine tıklayarak hediyesine ulaşabilir. 

YORUMLAR