Apple, Uyku Takip Cihazları Üreten Beddit'i Satın Aldı

Apple, Uyku Takip Cihazları Üreten Beddit'i Satın Aldı

Apple, iOS ve Apple Watch'da çalışan ve uyku izleme cihazları yapan Finlandiyalı şirket Beddit'i satın aldı. CNBC tarafından duyurulan habere göre Beddit, web sitesinin gizlilik bölümünü satın alımı da belirtmek üzere güncelledi ve tüketici verilerinin artık Apple'ın kendi gizlilik politikasına tabi olduğunu doğruladı.

Beddit'in en yeni ürünü App Store'da satılan 149 dolarlık Beddit 3 Uyku Monitörü. Çarşafınızın altına koyarak kullandığınız bu ürün, gece yaptığınız hareketleri "ballistocardiography" adlı bir teknikle izliyor. En büyük avantajı ise, bir etkinlik takipçisi kullanmanıza veya takmanıza gerek kalmaması diyebiliriz.

Bu satın alma, bugüne kadar Apple Watch'a odaklanmış olan Apple'ın kendi çabalarıyla çelişiyor. Ancak şirket, işlevsellikteki boşluklara resmi bir çözüm getirebilmek için  Beddit'i satın almış olabilir. Diğer bir amaç ise, şirketteki tüm mühendisleri işe almanın bir yöntemi olarak bunu görmüş olabilir. Uyku izleme alanında uzman olan bu kişiler, Beddit'in yazılımları ve verileriyle Apple'ın amaçlarına uygun hizmet vereceklerdir. 

Peki siz herhangi bir uyku takip aracı kullanıyor musunuz?

Apple Tablet Piyasasında Kaybetmeye Devam Ediyor

Apple ve Microsoft Hala Tablet Pazarını Kurtaramadı

YORUMLAR