Apple ve HBO, J. J. Abrams'ın Yeni Bilim Kurgu Dizisi İçin Yarışıyor

Apple ve HBO, J.J. Abrams'ın Yeni Bilim Kurgu Dizisi İçin Yarışıyor

Star Wars: The Force Awekens, Star Trek ve Mission: Impossible 6 gibi ikonik filmlerin altına imza atan başarılı yönetmen J. J. Abrams, yeni bir bilim kurgu dizisi üzerinde çalışıyor. Hatta gelen haberlere göre, Apple ve HBO söz konusu diziyi kendi platformlarında yayınlamak için sıkı bir mücadeleye dahi giriştiler.

Abrams, sinematik evreni olduğu kadar TV dünyası için de kültürel açıdan önem taşıyan büyük bir figür. Her ne kadar genç nesil, ünlü yönetmeni beyaz perdedeki eserleriyle tanısa da geçmişte yaptığı; Felicity, Alias, Fringe ve daha da önemlisi Lost gibi eserler, Abrams'ın bugün geldiği noktaya ulaşmasındaki en önemli kilometre taşlarını oluşturuyor.

Şu sıralar, Star Wars'ın devam filmi için çalışmalarını yürüten J. J. Abrams, The Hollywood Reporters'a göre; kurucusu olduğu Bad Robot Productions aracılığıyla Warner Bros ile bir TV dizisi geliştiriyor.

Dizinin bilim kurgu türünde olacağına kesin bir gözle bakılırken, hikayenin hangi noktalara odaklanacağı konusundaki ayrıntılar ne yazık ki oldukça az. Fakat nihai konsept ne olursa olsun, Abrams'ın populer kültürün tam olarak ne istediğini ve ne zaman istediğini anlayan garip bir yeteneği var. Dolayısıyla ortaya çıkacak dizi büyük ihtimalle beklentileri fazlasıyla karşılayacaktır.

Bununla birlikte, Apple ve HBO'nun söz konusu bilim kurgu dizisini kendi platformlarında yayınlamak için teklif verdiği de gelen haberler arasında. Ancak her iki şirketin de konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındığını belirtelim.

YORUMLAR