Apple ve Samsung Tabletler Sıradan Markalara Yenik Düştüler

Apple ve Samsung Tabletler Sıradan Markalara Yenik Düştüler

Farklı markalar pazarın devleri Samsung ve Apple'ı geride bırakarak 70 milyon satış rakamına ulaşmayı başardılar. Geçen yılın son çeyreği Apple ve Samsung gibi dev markaların değil, sıradan üreticilerin zaferiyle kapandı.

Çeşitli farklı markaların toplam tablet satış oranları dev markaları geride bıraktı. Tüketicinin Apple ve Samsung gibi tablet tercihlerinde bir artış yaşanmazken isim yapmamış markalar pazara hakim olmayı başardı. 2014 yılının son çeyreğinde Apple’ın Pazar payı yüzde 26, Samsung’un ki ise yüzde 17’de kaldı. Tablet pazarının geri kalan kısmını 'X' markalar fethetti.

Oldukça ekonomik fiyatlara neredeyse dev markalarla aynı işlevselliği sunabilen markaların pazar payını bu derece artırması, dev markaların fiyat politikalarını tekrar gözden geçirmelerine neden olabilir.

Özellikle Apple iPad'in 2010 yılından bu yana tablet pazarında bir gerileme yaşadığına dikkat çeken 'recode.net' analistleri, yeni çıkan ürünlerde fiyat aralıklarının genişliyor olmasından dolayı bu problemin yaşandığına inanıyor.

X marka tabletlerin çoğunun video seyretmek için ideal olmaları, Hindistan ve Çin'de sorgulanan neredeyse tek özellik. Bu markalar bu talebi rahatlıkla ve daha ucuza karşılayabildikleri için Asya pazarında çığ gibi büyüyorlar.

Iris Transparan Tablet PCKonsepti

Logitech PC ve Konsol Yerine Tablete Yöneliyor

Karşınızda Nexus 7 Tablet

YORUMLAR