Apple ve Samsung Telefonlar AnTuTu Testlerinde Nal Topluyorlar

Apple ve Samsung Telefonlar AnTuTu Testlerinde Nal Topluyorlar

AnTuTu mobil telefon hız testleri mobil pazarda önemli bir kriter olarak gösteriliyorlar. Bu testlere göre dünyanın en hızlı telefonları asla Samsung ve Apple cihazlar değiller.

Mart ayında yapılan en son AnTuTu akıllı telefon benchmark sonuçları bilinen amiral gemilerini sıralamada sonlara doğru iteliyor. İlk üç sıraya ise Türkiye’de hiç görmediğimiz, belki de marka baskısı yüzünden hiç göremeyeceğimiz markaları taşıyor.

AnTuTu’nun performans listesinde ilk sırayı Vivo Xplay 5 Elite alıyor. 655 dolarlık fiyatıyla Asya pazarına sunulan bu amiral gemisi tadındaki telefon, Türkiye’ye hiç gelmeyebilir. İkinci sırada ise yine 6GBRAM’e sahip LeEco Max 2 var ki ülkemize teğet bile geçmiyor. Üçüncü sıraya ise Lenovo Zuk Z2 Pro yerleşmiş. Bu 3 telefonun da AnTuTu değerleri Samsung Galaxy S7 Edge ve Apple iPhone 6S’den daha yüksek. AnTuTu benchmark sıralamasında Samsung Galaxy S7 Edge 5’inci sıraya yerleşirken, iPhone 6s ve iPhone SE 6 ve 7’inci sırayı paylaşıyorlar. Bu markaların en yakın takipçisi LG G5 olmuş.

İşte AnTuTu ’nun Mayıs ayında yaptığı benchmark testi değerlendirme sonuçları tablosu.  

AnTuTu En Performanslı 10 Telefonun Listesini Yayınladı

iPhone SE Antutu'da iPhone 6S'i Geçti

YORUMLAR