Apple ve Yahoo Neyin Peşinde?

Yeni ortaya atılan haberlere göre Apple ve Yahoo! iOS deneyimini yeni veri servisleriyle geliştirmek ve Siri entegrasyonu için yeni yollar bulmak üzerine görüşmelere başladı. Yahoo! CEO'su Marissa Mayer'in Apple ve Apple kültürüne olan düşkünlüğü şu nokta

Apple ve Yahoo Neyin Peşinde?

Yeni ortaya atılan haberlere göre Apple ve Yahoo! iOS deneyimini yeni veri servisleriyle geliştirmek ve Siri entegrasyonu için yeni yollar bulmak üzerine görüşmelere başladı. Yahoo! CEO'su Marissa Mayer'in Apple ve Apple kültürüne olan düşkünlüğü şu noktada en büyük etken gibi görünüyor.

Wall Street Journal'ın haberine göre yayınladığı Hisseler ve Hava Durumu uygulamalarıyla Yahoo!  zaten iOS'un büyük bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Ama söylentilere göre iki şirket bundan çok daha fazlasını istiyor. Şu an için öne çıkan konular arasında Yahoo News, Yahoo Sports ve diğer Yahoo servislerinin iOS uygulamaları içerisinde Siri entegrasyonuyla birlikte yüklü olarak gelmesi yer almakta.

Özellikle Google hizmetlerine karşı olan Apple tarafında, Yahoo ile yapılacak olan bu tarz bir ortaklık eminim ki kimseyi şaşırtmayacaktır. Ama belki de göründüğünden çok daha fazlası vardır. Yeni nesil iPhone'un bahsi geçen yeniliklerle birlikte geldiğini bir düşünsenize.

Google İnsan Ticaretine Karşı Savaşacak!

YORUMLAR