Apple Watch 2 Tanıtıldı. İşte Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple Watch 2 Tanıtıldı. İşte Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dünyanın en sevilen teknoloji şirketlerinden birisi olan Apple, bugün düzenlediği büyük bir etkinlikle birlikte Apple Watch 2 isimli yeni akıllı saatini tanıttı. Apple Watch 2 ile birlikte akıllı saat dünyasında devrim yaşanacak.

Apple'ın yeni akıllı saatiyle birlikte artık hiçbir zaman saatinizi kolunuzdan çıkarmak zorunda kalmayacaksınız. Apple Watch 2, 50 metreye kadar derinlikte olan sularda bile sorunsuz olarak çalışabiliyor. Özellikle su geçirmez cihazların en önemli sorunu olan hoparlör kısmında da Apple'ın geliştirmeleri mevcut. Yeni geliştirilen sistemle birlikte Apple Watch 2'nin hoparlörü cihaz içine kaçan suyu otomatik olarak dışarı atabiliyor.

Apple Watch 2 su geçirmiyor!

Apple Watch 2, geliştirilmiş yeni işlemcisiyle birlikte eski seriye oranla yüzde 50  daha hızlı çalışabiliyor. Grafik işlemcisinde de yapılan bazı iyileştirmeler saatin iki kat daha hızlı performans sunmasına imkan sağlıyor. Apple Watch 2 aynı zamanda watchOS 3 işletim sistemiyle birlikte geliyor.

Apple'ın çoğu ürününden daha parlak bir ekrana sahip olan Apple Watch 2, güneş ışığında bile sorunsuz olarak kullanılabiliyor. İnceltilmiş ekranıyla birlikte Apple'ın yeni akıllı saati bileğinizde de oldukça şık duracak.

Apple Watch 2'ye Pokemon GO oyunu eklendi!

Son dönemin en çok oynanan oyunu Pokemon GO, Android ve iOS işletim sisteminde sorunsuz olarak oynanabiliyordu. Apple'ın girişimiyle birlikte artık Apple Watch 2'de de sorunsuz olarak Pokemon GO oynayabileceksiniz.

Apple Watch 2, seramik, alüminyum ve paslanmaz çelik kaplamalarına sahip!

Apple'ın yeni akıllı saati oldukça farklı bileşenlerde tasarlandı. Bu tasarımlar alüminyum, seramik ve çelik olmak üzere üçe ayrılıyor. Tasarımlardan en ön plana çıkanı şüphesiz seramik tasarıma sahip olan Apple Watch 2 oldu.

Apple Watch 2, renkli ve deri olmak üzere birbirinden farklı kordonlara sahip!

Birbirinden farklı renkli kordonları ile birlikte Apple Watch 2'yi istediğiniz şekilde kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu özelleştirmeler arasında renkli kordon ve deri kordon seçenekleri mevcut. Daha çok sporcular için geliştirilmiş olan Apple Watch 2, fitness ve diğer uygulamalarıyla birlikte oldukça ilgi çekti.

Uzun yolculuklarda ve dağ tırmanışı gibi zorlu aktivitelerde Apple Watch 2'yi kolunuza takmanız hayatınızı kurtarabilir. Özellikle yeni eklenen GPS teknolojisiyle birlikte anlık olarak nerede olduğunuzu istediğiniz herkese gönderebilirsiniz. Spor uygulamaları sayesinde de başlangıç noktasından ne kadar uzaklaştığınızı ve ne kadar kalori yaktığınızı görebilirsiniz.

Apple’ın yeni akıllı saati 13 Eylül 2016 tarihinde 369 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Nike işbirliğiyle hazırlanan diğer saat ise biraz daha geç tarihlerde fakat aynı fiyat etiketiyle birlikte raflarda yer alacak. Apple Watch 2’nin ilk serisi ise 269 dolarlık bir kampanya ile satışa sunulacak.

Apple Watch 2 Tanıtım Videosu

YORUMLAR