Apple Watch İçin Uygulama Geliştiricilere 15 Saniyelik Zor Sınav

Apple Watch İçin Uygulama Geliştiricilere 15 Saniyelik Zor Sınav

Apple Watch üzerinde uygulamalar 10 saniyeden fazla çalışmıyor. Uygulama geliştiriciler ise buna rağmen Apple Watch’a oyun uygulamaları geliştirmek için büyük rekabete girmiş durumda.

Üzerinde bir uygulamanın 10 saniyeden fazla çalışmadığı bir cihaza nasıl bir oyun geliştirirdiniz? Bu oldukça zor. İlk olarak grafik tasarımı tamamen devre dışı bırakarak minimal bir görüntü tasarlamak ve sonra 10 saniyede bitecek bir şeyler düşünmek lazım. Ancak uygulama geliştiriciler hiç bir şeyden taviz vermek istemiyorlar.

Apple Watch Uygulamaları 10 Saniye ile Sınırlandırılmış haberimizde Apple Watch’un uygulamalar koyduğu saniye bariyerinden bahsetmiştik. Yeni çıkan Apple Watch’un bazı özellikleri uygulama geliştiricilerini oldukça zorluyor. 1.54 inçlik bir ekrana oyun sığdırmak bir yana, uygulamayı 10-15 saniyede bitirecek şekilde de tasarlamak zorundalar.

Ancak bunun da üstesinden gelmeyi başaranlar var. Runeblade adlı oyun Apple Watch için tasarlandı. Bir RPG olan Runeblade ekranda sadece 10 saniyede oynanan, bir set oyunu bitirip devam etmek için tekrar çalıştırarak yeni seviyeye devam edebileceğiniz şekilde tasarlanmış.

Aşağıda videosunu izleyebilirsiniz.

Ancak bu durum bir saat üzerinde oyun oynama isteği yaratır mı, bunu şimdilik bilemiyoruz. Ancak test şeklinde ve 10-15 saniyede hızla tamamlanacak oyunların da hazırlandığı duyumları aldık.

İlk Apple Watch Oyunu: Letterpad

Apple Watch'un Satış Rakamları Dudak Uçuklatıyor 

YORUMLAR